repertuary.pl
Film

Anatomy of a Fall

Anatomie d'une chute
Directed by: Justine Triet

Cinema program "Anatomy of a Fall" in Kraków

Friday, 24 May
Movie Before 4pm After 4pm
Kino Kika 16:30
Movie poster Anatomia upadku
Original title: Anatomie d'une chute
Runtime: 150 min.
Production: Francja , 2023
Category: thriller
Release Date: 23 February 2024
Distribution: M2 Films

Directed by: Justine Triet
Cast: Sandra Huller, Swann Arlaud, Milo Machado Graner

„Anatomia upadku” to absolutne wydarzenie – jeden z najgłośniejszych filmów roku, zdobywca kilkudziesięciu nagród i wyróżnień, w tym dwóch Złotych Globów, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes. To mistrzowski thriller, w którym poszukiwanie odpowiedzi na pytanie „czy zabiła?” ogląda się jak pełną napięcia intrygę rodem z „Zaginionej dziewczyny” Davida Finchera. To coś więcej niż śledztwo w sprawie morderstwa: to niepokojąca podróż w sam środek burzliwej relacji w pozornie szczęśliwym małżeństwie. W roli głównej fenomenalna Sandra Hüller, typowana jako jedna z głównych faworytek w oscarowym wyścigu.

Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który zajmuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie, na które szukamy odpowiedzi, brzmi: 'Czy to zrobiła?'.


Average rate: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
9 votes. | Rate movie
IMDb© rate: Anatomia upadku on IMDb

Movie trailer: Anatomy of a Fall

Your comments

zz 11. March 2024, 20:39

Znakomity

Łukasz Kraków 10. March 2024, 22:05

Anatomia upadku kina. Przegadany. Fabuła dno. Gra aktorska tragedia. Montaż, realizacja tragedia. Muzyka mega wkurzająca. Plus pół godziny reklam przed seansem . Wyleczył mnie ten film z chodzenia do kina do końca roku przynajmniej.

Add new comment Anatomy of a Fall

Your opinion about the movie: