repertuary.pl
Film

Wszyscy wiedzą

Todos lo saben
Reżyseria: Asghar Farhadi

Repertuar filmu "Wszyscy wiedzą" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Wszyscy wiedzą" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Wszyscy wiedzą
Tytuł oryginalny: Todos lo saben
Czas trwania: 132 min.
Produkcja: Hiszpania/Francja/Włochy , 2018
Gatunek: kryminał / dramat / dreszczowiec / thriller
Premiera: 15 marca 2019
Dystrybutor filmu: Gutek Film

Reżyseria: Asghar Farhadi
Obsada: Penelope Cruz, Javier Bardem, Bárbara Lennie

„Wszyscy wiedzą” to trzymający w napięciu, zaskakujący i do samego końca mylący tropy nowy film Asghara Farhadiego. Za sprawą tego mistrzowsko poprowadzonego dramatu obyczajowego z elementami kryminału i love story, po raz kolejny na ekranie spotkał się gwiazdorski duet (a prywatnie para) – Penélope Cruz i Javier Bardem.

Cruz wciela się w rolę Laury, kobiety, która przed laty wyjechała do Argentyny, a dziś powraca do rodzinnego hiszpańskiego miasteczka na ślub siostry. Bardem gra Paco, jej dawnego kochanka, teraz cenionego winiarza. We „Wszyscy wiedzą” parę, którą kiedyś łączyło uczucie, tym razem połączy tragedia: podczas burzowej weselnej nocy znika bowiem nastoletnia córka Laury, Irene. Od tego momentu osadzony w urokliwym, okolonym winnicami miasteczku, film zdobywcy dwóch Oscarów (za „Rozstanie” i „Klienta”) całkowicie zmienia nastrój. Fasada sielanki gwałtownie pęka, a zza niej wychodzą rodzinne sekrety, zawiści, namiętności i skrzętnie ukrywane konflikty. Przeszłość nawiedza misternie tkaną opowieść niczym zły duch; burząc przy tym spokój całego miasteczka. Na jaw wychodzą kolejne tajemnice, o których „wszyscy wiedzą”, ale nikt nie chce przerwać zmowy milczenia.

Farhadi prowadzi opowieść z charakterystyczną dla siebie swobodą i lekkością. Rodzina to terytorium, na którym porusza się z wprawą, bezbłędnie wychwytując paradoksy, dzięki którym to kłębowisko toksycznych emocji, sprzecznych interesów i wzniosłych uczuć działa jak doskonale naoliwiona maszyna. Intymny, a przy tym kipiący emocjami „Wszyscy wiedzą” dowodzi, że w opowiadaniu o związkach i relacjach, Farhadi nie ma sobie równych.


Średnia ocena: 7.0
rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0 rating 7.0
Oceniono 38 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Wszyscy wiedzą on IMDb

Trailer filmu: Wszyscy wiedzą

Wasze opinie

RJ1970 2. maja 2019, 22:18

Bardzo dobry film polecam !!!!!

Qoe 1. maja 2019, 19:53

Wspaniały, emocjonalny, nieprzegadany, doskonale zagrany. Jestem pod nieustającym wrażeniem.

Cfghuf 29. marca 2019, 17:56

Ciekawy, trzymajacy w napięciu do samego końca. Główni aktorzy- świetni :)

dromar 29. marca 2019, 16:44

Flegmatyczny, za długi i przegadany... Niech Włosi nie robią westernów i kryminałów... Aktorzy ok, ale akcja ciągnie się monotonnie , brak napięcia i koniec nieprzemyślany. Oprócz urody aktorek i ładnych widoków winnic niewiele zostaje w pamięci... można iść, ale są lepsze tytuły.

Eva 26. marca 2019, 11:26

Wspaniały ,trzymajacy w napięciu film.
Penélope Cruz rewelacyjna ale pozostali aktorzy też.

baska ga 24. marca 2019, 13:49

Wspaniały film! ilez w nim róznych treści...skomplikowane stosunki międzyludzkie w tym relacje rodzinne zawsze takie same..pokazane w ciekawy sposób cudowne zdjęcia cudowni aktorzy...

Dodaj nowy komentarz Wszyscy wiedzą

Twoja opinia o filmie: