repertuary.pl
Film

Łatwa dziewczyna

Easy A
Reżyseria: Will Gluck

Repertuar filmu "Łatwa dziewczyna" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Łatwa dziewczyna" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Łatwa dziewczyna
Tytuł oryginalny: Easy A
Czas trwania: 92 min.
Produkcja: USA , 2010
Premiera: 26 listopada 2010
Dystrybutor filmu: UIP

Reżyseria: Will Gluck
Obsada: Emma Stone, Stanley Tucci, Cam Gigandet

Do chwili, kiedy podjęła decyzję o zmianie stylu życia, Olive Penderghast była przeciętną uczennicą. Ale co ma zrobić szara myszka, kiedy jej popularna, wścibska koleżanka Rhiannona wypytuje ją o ostatni weekend, który był nudny jak flaki z olejem? Czy tak bardzo anonimowa dziewczyna jak Olive może zacząć opowiadać drobne kłamstewka, jeśli dzięki temu ma szansę poczuć smak pożądanej przez każdego nastolatka nagrody, jaką jest popularności?

Sytuacja wymyka się spod kontroli, kiedy szkolna gwiazda Marianne podsłuchuje opowieści Olive i plotki o jej rzekomej swobodzie seksualnej zna po chwili cała szkoła. Dosłownie w ciągu kilku minut na forach wszystkich portali społecznościowych pojawiają się informacje o Olive. I chociaż ten rodzaj popularności nie jest do końca tym, o który zabiegała Olive, bycie w centrum uwagi uzależnia tak bardzo, że dziewczyna decyduje się nie zaprzeczać plotkom. Tak naprawdę niejako je potwierdza zmieniając swój wygląd na bardziej seksowny. Ważne jest to, że zna prawdę, a jej dalecy od osądzania rodzice mają do niej zaufanie. Przecież nikogo nie rani, prawda? Tylko ulubiony nauczyciel od angielskiego, pan Griffith wyraża zaniepokojenie zmianą stylu Olive, a jego żona oferuje dziewczynie radę i pomoc.

Kiedy jej zmyślona historia zaczyna żyć własnym życiem, Olive identyfikuje się z bohaterką klasycznej powieści Szkarłatna litera Hester Prynne. To właśnie ta lektura jest omawiana na zajęciach z panem Griffithem.

Sytuacja zmienia się, kiedy Olive zaczyna tracić kontrolę nad plotkami o sobie i okazuje się, że teraz wcale nie jest tak łatwo się wycofać. Jeśli pewnych spraw nie wyjaśni do końca, inni mogą na tym ucierpieć.


Średnia ocena: 5.0
rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0 rating 5.0
Oceniono 1196 razy. | Oceń film

Wasze opinie

Lenkaja 15. grudnia 2010, 15:11

Film dobry dla nastolatkow, dosc plytki i przewidywalny. Ogolnie-srednio :)

zett 12. grudnia 2010, 20:09

Film słaby, ani nie dla dorosłych ani nie dla dzieci a widziałem że i młodzież wychodziła zawiedziona. ze 4 śmieszne sceny a tak to męczenie "buły".Ogólnie czas stracony, część osób wyszła już w trakcie trwania seansu.

... 11. grudnia 2010, 19:37

Bardzo fajny filmm..polecamm.;)

... 3. grudnia 2010, 19:43

film jest świetny!!!
naprawdę polecam

she 1. grudnia 2010, 15:19

bardzo fajny :)

:) 28. listopada 2010, 17:52

Jak dla mnie rewelacja !! Bardzo śmieszny :) Polecam

Dodaj nowy komentarz Łatwa dziewczyna

Twoja opinia o filmie: