repertuary.pl
Film

Kamerdyner


Reżyseria: Filip Bajon

Repertuar filmu "Kamerdyner" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Kamerdyner" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Kamerdyner
Tytuł oryginalny: Kamerdyner
Czas trwania: 150 min.
Produkcja: Polska Gatunek: dramat / historyczny
Premiera: 21 września 2018
Dystrybutor filmu: Next Film

Reżyseria: Filip Bajon
Obsada: Sebastian Fabijanski, Marianna Zydek, Janusz Gajos

„Kamerdyner” to opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość.

Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię.

Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.


Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 39 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Kamerdyner on IMDb

Trailer filmu: Kamerdyner

Wasze opinie

Teresa 17. lutego 2019, 20:59

Straszny gniot bez ładu i składu.

wiesława 3. grudnia 2018, 10:49

podobno dobry film, dlaczego wyświetlany tylko w dwóch kinach i to w niechodliwych kinowo godzinach?
wie

MKL 18. listopada 2018, 15:11

To ja chyba byłam na zupełnie innym filmie niż większość wypowiadających się. Dla mnie "Kamerdyner" jest niespójny, nielogiczny a dialogi między rzekomo szaleńczo zakochanymi są śmiechu warte. Postaci są zupełnie płaskie, nie można żadnej z nich ani polubić ani "znielubić", ewolucji uczuć między nimi za cholerę nie widać... To jakaś masakra filmograficzna. Szkoda czasu. Szkoda talentu Gajosa dla takiego gniota.

wróżek 9. listopada 2018, 15:05

Bardzo pięknie nakręcony film, z doskonałą muzyką i wspaniałymi rolami Anny Radwan, Adama Woronowicza i Janusza Gajosa. Trochę gorzej wypadł wątek miłosny, ale to i tak warte polecenia kino.

Ela 7. listopada 2018, 19:21

Wspaniale opowiedziany kawał historii,doskonała gra aktorów,polecam film ludziom myślącym i wrażliwym.Osobnikom z jedną szarą komórką odradzam,dla Was będzie za długi,za nudny i nie zrozumiały.

Agnes i Frank 5. listopada 2018, 18:24

Bardzo dobry film. Ciekawy. Dobra akcja. Ładne krajobrazy. Dobrze opowiedziana historia. Film bardzo dobrze się ogląda.

goga 2. listopada 2018, 18:58

Podobał mi się i chociaż jest długi, to spójny. Rewelacyjny Gajos.

maciek 20. października 2018, 19:02

super, po prostu przenosi w inny świat i trzyma. kilka scen rzeczywiście mogłoby się dziać szybciej, ale jest ok. No i gra aktorska.. Chociaż Fabijanski kładzie większość swoich kwestii. Jego recytacja Rilkego, żenada :-(

pati 17. października 2018, 19:51

najlepiej film opisał Ceksik i tyle .

polcia 16. października 2018, 8:36

Rzetelnie zrobiony film o trudnej historii naszego kraju z pięknymi plenerami i doskonałą scenografią.Jedyne,co mnie irytowało to monotonna gra p.Fabijańskiego-twarz bez ekspresji bez względu na bieg wypadków.

Joanna 11. października 2018, 21:54

I słusznie Kamerdyner jest na pierwszym miejscu "naszych hitów". Pięknie zrobiony, bardzo plastyczny film. Kler można oglądnąć bez szkody w telewizji, na komputerze. Na Kamerdynera trzeba iść do kina. Warto. Woronowicz słusznie dostał nagrodę za rolę PIERWSZOPLANOWĄ, choć grał potencjalnie drugoplanową. Wyrazisty, z krwi i kości, świetne aktorstwo! Już dawno nie oglądałam tak dobrego polskiego filmu, gdzie nie tylko aktorzy, ale i wnętrza, krajobraz, pory roku grają w filmie jako równorzędni aktorzy. Polecam pójść do kina na Kamerdynera. Koniecznie!

ceksik 10. października 2018, 20:58

Uważam że ten film przerósł reżysera. Powodów może być kilka: po prostu nie zapanował nad materiałem lub sponsorzy którzy są wyświetlani na początku i na końcu postawili przy nim oficera politycznego który mówił co ma być w filmie. Dlaczego tak mówię? Ten film to zlepek niepasujących do siebie scen. Wygląda to tak jakby ktoś (patrz na listę sponsorów) wyciągnął coś z Wikipedii a scenarzysta to nieudolnie posklejał. To jest dobry materiał na film tylko trzeba z niego wyciąć 40%, przemontować i będzie się nadawał do oglądania. W tej wersji jakiej jest wyświetlany nie polecam. Teraz wygląda jakby cała ekipa była wynagradzana od długości a nie od jakości.

Bozena 10. października 2018, 20:36

Bardzo dobry film, ogladalam z wielka atencja. Wspaniala gra aktorow.

Via 7. października 2018, 18:48

Piękny film! Bije na głowę ,,Kler,,! Wspaniałe, wyśmienite aktorstwo, muzyka, scenografia. Uczta dla oczu!

Roman Kinoman 7. października 2018, 16:19

Wciska w fotel. 2 i pół godziny mija w oka mgnieniu; żal z kina wychodzić. Mało teraz takich pięknych filmów.

XYX 6. października 2018, 11:27

Ty, "omyk", ty to chyba w ogóle niewiele widziałeś. No, może poza Kiepskimi. Nie ma się co afiszować ze swoim brakiem wyrobienia! Trzeba było od razu iść do cyrku!

Alicja 5. października 2018, 11:17

Bardzo dobry film. Bardzo dobra gra aktorów.Więcej takich filmów, nieprzesadzonych w żadną stronę.Godny polecenia.

eliza 4. października 2018, 17:44

To film nie dla starych. Serce boli. Ten film powinni zobaczyć młodzi, ale tak ze zrozumieniem.Myslę, że niewielu zna historię tych terenów na tle cierpienia całej Polski.

Szczery 4. października 2018, 11:26

Zdecydowanie lepszy niż Kler. Ciekawa historia Kaszubów o rozdarciu między Polską i Niemcami. Polacy mieli swoje za uszami, ale Niemcy już przegięli sprawę na maxa. Dobry film.

omyk 1. października 2018, 20:01

Ja nie jestem bardzo wybredny, ale takiego gniota bardzo dawno nie widziałem.
Film nie ma żadnej spójnej fabuły. Rozmemłane, bez pomysłu.Mimo udziału aktorów z górnej półki artystycznej reżyser nie sprostał zadaniu. Wytrzymaliśmy z żoną prawie godzinę i postanowiliśmy resztę wieczoru spędzić w innym miejscu niż kino.
Nie polecam. Szkoda czasu i pieniędzy.

Dodaj nowy komentarz Kamerdyner

Twoja opinia o filmie: