repertuary.pl
Film

Dwie Korony


Reżyseria: Michał Kondrat

Repertuar filmu "Dwie Korony" w Krakowie

Brak repertuaru dla filmu "Dwie Korony" na dziś.
Wybierz inny dzień z kalendarza powyżej.

Plakat filmu Dwie Korony
Tytuł oryginalny: Dwie Korony
Czas trwania: 92 min.
Produkcja: Polska , 2017
Gatunek: dokumentalny
Premiera: 13 października 2017
Dystrybutor filmu: Kondrat Media

Reżyseria: Michał Kondrat
Obsada: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski, Artur Barciś

"Dwie korony" to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Dominika Figurska, Sławomir Orzechowski i inni. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie...


Średnia ocena: 8.0
rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0 rating 8.0
Oceniono 47 razy. | Oceń film
Ocena IMDb©: Dwie Korony on IMDb

Trailer filmu: Dwie Korony

Wasze opinie

abc 28. listopada 2017, 18:57

Prawdziwy a i poruszający

antek 21. listopada 2017, 15:38

Spokojny, bez większych emocji i dobrze, dokument. Krótka biografia św. Maksymiliana.

Dominika 19. listopada 2017, 10:39

Czyli wg Obserwatora nie można wyrażać negatywnych opinii, nawet w sposób kulturalny? Bo to powód do obrażania wyrażającego swoja opinię? Swoją postawa zniechęciłeś mnie Obserwatorze do oglądnięcia filmu. Dziękuję.

Obserwator 5. listopada 2017, 18:23

Panie Andrzeju, niech Pan ,,coś" nagra, cokolwiek. Będziemy mogli pokrytykować, podyskutować. A tak, póki co, pobiera Pan tylko tlen, a produkuje dwutlenek węgla. I niech Pan zapnie rozporek.. pod samą szyję.

Katarzyna 20. października 2017, 10:56

Połączenie reportażu, fabuły, proba ukazania i ogarnięcia charyzmy swietosci poprzeplatane radością życia. Pasje Ks. Maksymiliana i przyświecający im jeden cel - miłość do Woli Bożej i Niepokalanej.
Wspomnienia osób, ktore spotkały Ks. Maksymiliana.
Jest co oglądać. Pewnie mozna zrobic z Jego zycia lepszy i większy film- czekamy. Jednak ten warto zobaczyć i ja chętnie zobaczę go jeszcze raz.

Andrzej 19. października 2017, 19:31

Porównując film do "Popiełuszko, wolność jest w nas" a nawet do dawnego filmu "Faustyna" film prezentuje się bardzo słabo. Reżyser nie dorósł do tematu, a jego autoprezentacje w kracianych spodenkach w klasztorze i przyciemnianych okularkach na rozpiętej koszuli są infantylne. Wielka szkoda.

andrzej 15. października 2017, 5:38

To jest reportaż utrzymany w konwencji "Sensacji XX wieku" Bogusława Wołoszańskiego. Dużo gadania, mało filmu.

Dodaj nowy komentarz Dwie Korony

Twoja opinia o filmie: